Kamienne Kręgi Węsiory
- 6 października 2010
- Dla turysty | Galerie
- 4 komentarze
Kolejna porcja Informacji dla turysty – tym razem nieco o Kamiennych Kręgach w Węsiorach. Wokół tego miejsca powstało wiele opowieści. Wśród nich były nawet te o UFO i obcych, dla których Kamienne Kręgi wskazywać miały miejsca lądowań. Prawdą jest natomiast fakt, że na miejscu znajdziemy kurhany oraz kamienne kręgi. Kurhany służyły (ponoć) Stolemom zamieszkującym te tereny do III wieku n.e. jako miejsca pochówków. Kamienne Kręgi natomiast miały stanowić miejsca obrzędów czy też ważnych decyzji, które zapadały w ich społeczności. Inni natomiast twierdzą, że budowniczymi tych budowli byli Goci, pochodzący z Germanii.
Będąc na miejscu, w największym kręgu, pamiętajmy aby dotykać środkowego kamienia z trzech znajdujących się wewnątrz. Tylko w ten sposób oddziaływać będzie na nas pozytywna energia. W przeciwnym razie musimy pozostawać poza kręgiem, wówczas również uzyskamy harmonię i dawkę pozytywnej energii. Potwierdzają to liczne relacje turystów, którzy zachwalają sobie panującą tam „energię”. Może być w tym ziarenko prawdy, gdyż to właśnie nad kamiennymi kręgami wielokrotnie zaobserwowano zbiegi gwiazd.
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć od kogokolwiek, kto zna odpowiedzi na moje dwa pytania dotyczące dwóch fragmentów tekstu.
2.Co autor miał na myśli w dwóch ostatnich słowach ostatniego akapitu?
1.W czym miałyby przeszkadzać groby w lądowaniach UFO? (z tekstu wynika, że fakt ich istnienia jest wytłumaczeniem przeciw absurdalności doniesień o tych zjawiskach)
Cała sprawa zahacza o zjawiska paranormalne, ale postaramy się wyjaśnić:
2. Pojęcie na zbiegi gwiazd ma określać ich skupisko, jakie obserwowano na niebie przebywając w pobliżu kręgów.
1. Groby w rejonie kamiennych kręgów są faktem, lądowania UFO to tylko historie, które być może swój początek wzięły od różnych obiektów latających widzialnych w rejonie. Ich zdjęcia dostępne są w sieci.
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że pomogła nie tylko mnie.
Przy okazji dla zainteresowanych polecam badać ten temat pod hasłem „Strefa 3C 123”.
Pozdrawiam
Polecam też artykuł zamieszczony na National Geographic:
http://www.national-geographic.pl/uzytkownik/relacje-z-podrozy/pokaz/romano/polskie-stonehenge/